Zielone Aukcje

Windykacja mobilna

W dobie rozwoju technologii z nowoczesnych rozwiązań korzysta coraz więcej firm. Dotyczy to także firm świadczących usługi windykacyjne.

Kontakt z dłużnikiem może się bowiem odbywać na kilka sposobów. Nie zawsze jest to wizyta terenowa w miejscu zamieszkania dłużnika.

W początkowym etapie windykator może kontaktować się z dłużnikiem za pomocą nowoczesnych urządzeń. Do jednych z najpopularniejszych, a jednocześnie najtańszych rozwiązań zalicza się wysyłanie sms na numer kontaktowy dłużnika.

W treści może być zawarta informacja o stanie zadłużenia oraz terminie spłaty. Wysyłając sms można zyskać pewność, że wiadomość zostanie otworzona przez dłużnika.

Ten typ kontaktu z dłużnikiem można określić jako prewencyjny. Treść wysyłanych wiadomości powinna się jednak zmieniać, w zależności od czasu opóźnienia.

Warto poinformować dłużnika o podjęciu dalszych działań w przypadku nie uiszczenia całej należności. Jeśli pomimo tego nie zostaną podjęte żadne kroki, można podjąć kolejne czynności windykacyjne.

adwokat prawo karne lublin www.seeimagination.pl