Zielone Aukcje

Pierwsze objawy ciąży

www.cztery-strony.pl

Objawy, które mogłyby przywodzić na myśl ciążę, nie zawsze naprawdę takowymi są. Często oznaki ciąży są podobne do zwykłego zatrucia pokarmowego, przeziębienia czy grypy. Oczywiście różne oznaki, które występują równocześnie mogą świadczyć o ciąży. Wtedy warto wykonać test ciążowy i wybrać się na badanie do lekarza. Jakie są pierwsze, charakterystyczne objawy ciąży?

Czas występowania pierwszych objawów ciążowych

U każdej kobiety różne objawy ciąży mogą pojawić się w innym czasie. U niektórych kobiet widoczne są już w pierwszym tygodniu po zapłodnieniu, ale z reguły u większości kobiet występują około 4-6 tygodnia ciąży. Z największym natężeniem objawów spotkamy się około 9-12 tygodnia.

Brak miesiączki

Jednym z pierwszych objawów ciąży jest zatrzymanie miesiączkowania, czyli brak wystąpienia miesiączki w planowanym terminie. U niektórych kobiet pojawia się lekkie plamienie, czyli krwawienie implantacyjne – wynik zagnieżdżenia się zapłodnionego zarodka w macicy. Plamienie to występuje właśnie w okolicach terminu spodziewanej miesiączki, dlatego może być z nią pomylone. Takie krwawienie implantacyjne nie występuje jednak u wszystkich kobiet i można pomylić je po prostu ze skąpym miesiączkowaniem.

Nudności i wymioty

Uporczywe nudności i wymioty, które pojawiają się rano lub wieczorem to kolejne oznaki ciąży. Mogą trwać nawet kilka godzin i najczęściej dotyczą kobiet, które w ciąży są pierwszy raz. To wynik wysokiego stężenia hormonu produkowanego podczas ciąży – gonadotropiny kosmówkowej (hCG).

Omdlenia i zawroty głowy

Zmiany w krążeniu krwi przyczyniają się do rozszerzania naczyń krwionośnych, co prowadzi do zawrotów głowy. Zmiany krążenia występują jednak nie bez przyczyny – krew płynie sprawniej do dziecka. Przyczynią zawrotów głowy i omdleń może być także nieregularność posiłków i gwałtowny spadek cukru we krwi.

Bolące piersi

Powiększone i wrażliwe piersi to efekt zmian hormonalnych, które zachodzą w organizmie kobiety w ciąży.

Wzmożony apetyt

Zwiększony apetyt to kolejny z pierwszych objawów ciąży. Wzmożone łaknienie nie jest wcale wynikiem zapotrzebowania dziecka na składniki odżywcze, ale jest efektem zmian w gospodarce hormonalnej. Wśród innych oznak ciąży możemy wyróżnić także: senność i ciągłe zmęczenie, wrażliwość na niektóre zapachy oraz częste oddawanie moczu..

w komornikach rehabilitacja komorniki gabinet rehabilitacyjny uczulenia