Zielone Aukcje

Musimy pilnować terminów

www.ktp.edu.pl

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że zapisanie dziecka do przedszkola wiąże się z koniecznością dotrzymania różnego rodzaju terminów. Jeśli tego nie zrobimy, to nie będziemy mieli nawet co myśleć o tym, aby nasze dziecko się tam dostało. Dlatego z odpowiednim wyprzedzeniem powinniśmy sprawdzić, w jakich terminach trzeba składać wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola, tak aby mieć pewność, że wszystko zrobimy tak jak powinniśmy.

Najpierw składamy wniosek i co dalej?

Przede wszystkim będziemy mieli termin, w którym będziemy musieli złożyć wniosek z prośbą o przyjęcie naszego dziecka do przedszkola. Dodatkowo razem z wnioskiem będziemy musieli złożyć kolejne dokumenty, które będą miały potwierdzić chociażby to, że jesteśmy zatrudnieni w jakiejś firmie. Kiedy minie termin na złożenie takiego wniosku, to przedszkole będzie miało kilka dni na jego rozpatrzenie i wywieszenie listy.

Na jednej z nich będą wypisane dzieci, które dostały się do tego przedszkola, a na kolejnej te, które znajdują się na liście rezerwowej. Od wywieszenia tych informacji rodzice będą mieli kilka dni na potwierdzenie chęci, aby dziecko chodziło do tego przedszkola i podpisanie stosownej umowy.

Co jeśli jesteśmy na liście rezerwowej?

W takim przypadku możemy mieć tylko nadzieję, że rodzice któregoś z dzieci, które się dostało zrezygnują i zapiszą je ostatecznie do innego przedszkola np. przedszkole dąbrowa.

Wówczas będzie istniała spora szansa na to, że nasze dziecko będzie w stanie dostać się właśnie na to zwolnione miejsce, a wtedy też będziemy mieli kilka dni na dopełnienie wszystkich formalności. Warto już wcześniej zapoznać się z tymi wszystkimi terminami, tak abyśmy mieli pewność, że żadnego z nich nie przeoczymy. Co więcej, dla pewności możemy je także zapisać w kalendarzu, bo wówczas będziemy mogli wszystko przygotować na czas i bez stresów złożyć taki wniosek.