Zielone Aukcje

Kasy systemowe – charakterystyka

www.nosniki.net

Kasy systemowe to urządzenia, które używane są w sklepach o dużym natężeniu ruchu oraz bardzo dużej ilości różnorodnych towarów w obiegu.

Są więc wykorzystywane głównie w supermarketach i marketach, jak i placówkach handlowych, w których przewija się olbrzymia ilość klientów.

Dlaczego placówki tego typu stawiają na kasy systemowe? Odpowiedź jest bardzo prosta.

Urządzenia te pozwalają pozyskać mnóstwo informacji dotyczących samej sprzedaży.

Są one porównywalne z tymi, które pozyskuje się z komputerowego systemu kasowego posiadającego drukarkę fiskalną, przy bardzo szybkim transferze danych.

Kasy systemowe zintegrowane są z programem magazynowym, dzięki czemu możliwe jest tworzenie zestawień dających wgląd w sprzedaż sklepu.

Na podstawie danych gromadzonych przez kasę systemową możliwe jest więc uzyskanie takich danych, jak chociażby średnia wartość koszyka, towary najsłabsze i najlepsze pod względem sprzedaży w ustalonym okresie, średnia ilość klientów dokonujących zakupów, struktura sprzedaży w określonych grupach towarowych, czasowych, regionalnych, czy kasowych i wiele jeszcze innych.

Zobacz informacje jakie daje gazeta goleniowska czyli tygodnik lokalny Drukujemy naklejki reklamowe do akcji promocyjnych