Zielone Aukcje

Kasy fiskalne w taksówkach

Kasy fiskalne w taksówkach wywołały bodaj najwięcej kontrowersji na początku powstania obowiązku ich posiadania. To grupa zawodowa, która można powiedzieć była najbardziej poszkodowana pod względem stanu przejściowego (a właściwie jego braku) we wprowadzaniu zarządzenia w życie.

Taksówkarze od początku funkcjonowania rozporządzenia zostali zobligowani do stosowania kas fiskalnych bez uwzględnienia osiąganego obrotu – tymczasem w innych zawodach obowiązek stosowania kasy mieli dopiero ci przedsiębiorcy, którzy generowali 40 tysięczny roczny obrót (20 tysięcy w przypadku rozpoczynania działalności). Taksówkarze swoją kasę musieli założyć od razu.

Jak powinna wyglądać kasa do taksówek? Większość z urządzeń jakie dostępne są na rynku przeznaczone są do działalności innego typu. Są to kasy nadające się do sklepów, czy innych branż, jednak nie sprawdzające się w przypadku taksówek.

Tu wymogiem jest zintegrowanie kasy z taksometrem. Kasa używana w taksówkach powinna więc współpracować z taksometrami, ewentualnie sama może stanowić taksometr.

rkc.com.pl https://unhuman.pl/firm-pol-1377519262-Dakine.html