Zielone Aukcje

E-mail marketing – skuteczne narzędzie komunikacji

www.azswsgk.pl

E-mail marketing to jedna z form marketingu internetowego. Głównym narzędziem komunikacji jest tutaj poczta elektroniczna, która umożliwia trafienie do konkretnego odbiorcy z właściwym przekazem. Aby komunikat wysłany do odbiorcy był odpowiedni, niezbędna jest oczywiście analiza samego klienta, a ściślej jego potrzeb i zainteresowań. Tylko w ten sposób możliwe jest przekazanie danej informacji do właściwej grupy odbiorców, a tym samym osiągnięcie celu przy niższych nakładach finansowych – w porównaniu do masowej wysyłki e-maili czy wyświetlania reklam.

Celem e-mail marketingu jest stworzenie, ale i podtrzymywanie relacji z danym klientem, a także późniejsza sprzedaż produktu czy usługi.

Zalety e-mail marketingu

Niewątpliwą zaletą tej formy marketingu jest wysoka personalizacja przekazu. Oznacza to, że możemy dokonać wnikliwej analizy klienta. Konsumenci mogą zostać podzieleni na parę grup, do których zostaną rozesłane różne informacje.

Każdy dostanie przekaz, który będzie odpowiadał jego zainteresowaniom. E-mail marketing jest również stosunkowo tani, w porównaniu do innych form reklamowych. Przekaz wiadomości jest tutaj bardzo szybki. Z e-mail marketingu mogą korzystać zarówno małe, jak i średni i duże firmy.

Z łatwością zmierzymy skuteczność wysłanego do danej grupy newslettera czy maila danej treści – zobaczymy, ile osób otworzyło w ogóle wiadomość, a ile kliknęło na konkretny link, przenoszący np. na stronę danego sklepu.

Do czego używać e-mail marketing?

E-mail marketing wykorzystywany jest do celów informacyjnych, ale i sprzedażowych. Do naszych klientów możemy wysłać newsletter z nowościami, które pojawiły się w naszym sklepie lub z informacją o wyprzedaży czy darmowej dostawie.

Zainteresowane osoby klikną w link, wejdą na stronę, a stąd już tylko krok do kupienia danego produktu. W e-mailach można rozesłać również ankietę, która posłuży do badań preferencji konsumenta.

oferujemy profesjonalną obsługa klienta obsługujemy naszych klientów profesjonalnie naklejki lewo-czytelne https://booklet.pl/oferta/naklejki-lewo-czytelne Naklejki lewo-czytelne