Zielone Aukcje

Czy możesz zaplanować płeć dziecka?

www.klo.sosnowiec.pl

Czy kobieta poprzez odpowiednią dietę i styl życia może wpłynąć na to, czy urodzi się chłopiec czy dziewczynka? Nie istnieje potwierdzona naukowo metoda, która pomagałaby w planowaniu płci dziecka, ale można spotkać się z ciekawymi, a czasem niedorzecznymi sposobami na urodzenie chłopca lub dziewczynki. Czy takie sposoby zwiększają prawdopodobieństwo urodzenia dziecka o pożądanej płci? Nie wiadomo. Warto jednak je poznać – z czystej ciekawości!

Od czego zależy płeć dziecka?

Płeć dziecka uzależniona jest od tego, czy komórka jajowa zostanie zapłodniona przez plemnik z chromosomem X czy z chromosomem Y. Komórka jajowa ma zawsze chromosom X – jeśli zapłodni ją plemnik z chromosomem X, to na świat przyjdzie dziewczynka, a jeśli z chromosomem Y, to urodzi się chłopiec. Jednych i drugich plemników jest prawie po tyle samo – natura podzieliła sprawiedliwie.

Planowanie płci dziecka poprzez dietę

W społeczeństwie można spotkać się z metodą planowania płci dziecka, która opiera się na odpowiedniej diecie. Dieta słona ma sprzyjać urodzeniu chłopca, a słodki jadłospis ma przynieść na świat dziewczynkę. Jeśli rodzicom zależy na męskim potomku, ich dieta powinna obfitować w produkty bogate w potas i sód, z kolei jeśli pragną dziewczynki, muszą uwzględnić w jadłospisie produkty bogate w magnez i wapń. Wybraną dietę należy stosować przynajmniej na 6 tygodni przed planowanym zapłodnieniem.

Metoda owulacyjna w planowaniu płci

Metoda owulacyjna bazuje na różnicach między plemnikami z chromosomem X a plemnikami z chromosomem Y. Plemniki „żeńskie” są większe, wolniejsze i bardziej odporne na kwaśne środowisko pochwy, dlatego mogą dłużej przetrwać w drogach rodnych. Z kolei plemniki „męski” są mniejsze i szybciej się poruszają, ale nie są tak odporne. By zaplanować płeć dziecka, do stosunku powinno dojść w określonym momencie cyklu. Jeśli ma być to chłopiec, to do zbliżenia powinno dojść jak najbliżej owulacji, kilka godzin przed lub zaraz po niej. „Męskie” plemniki szybciej dotrą do jajeczka. Z kolei jeśli ma być to dziewczynka, stosunek seksualny należy odbyć 1-2 dni przed owulacją. Jajeczko nie jest jeszcze gotowe do zapłodnienia, ale, gdy już będzie, większość „męskich” plemników zdąży wyginąć, a przetrwają te „żeńskie”. Co ciekawe, skuteczność tej metody wynosi 75-80%!.

https://eventino.pl/paczki-swiateczne-dla-firm/