Zielone Aukcje

Bezcenna makulatura

Pomimo rozrostu biurokracji, a także faktowi, iż na każdym kroku mamy do czynienia z dziesiątkami dokumentów, musimy pamiętać o bezpiecznym przechowywaniu najcenniejszej dokumentacji. Zaliczamy do niej nie tylko podpisane umowy, wraz z wszelkimi załącznikami, aneksami czy dokumentami rozwiązującymi wcześniejsze umowy, ale także wszelkie dowody potwierdzające wpłaty wynikające z tych umów. W momencie pojawienia się nieuzasadnionego długu, mamy możliwość błyskawicznego udowodnienia swoich racji.

Podobnie sytuacja wygląda podczas windykacji należności. Wpłacając pieniądze windykatorowi, musimy zadbać o to, aby wystawił nam potwierdzenie wpłaty. Dobrym rozwiązaniem są płatności za pomocą przelewu.

Wówczas nawet w sytuacji, w której zgubimy dokument lub zostanie on zniszczony z losowych przyczyn będzie szansa na szybkie jego odzyskanie. Rozwiązanie to jest zwłaszcza polecane w przypadkach dużych transakcji. Warto pamiętać także o sporządzaniu kopii dokumentów, które przedstawić będziemy mogli w odpowiednim czasie zarówno windykatorowi, wierzycielowi, jak i sądowi.

adwokat lublin sprawy rodzinne www.thebrusselsconnection.be